Milák Kristóf 200 pillangója aranyat ért

2016. 07. 08.

Immár három aranyérmet szerzett a hazai csapat a hódmezővásárhelyi junior úszó Európa-bajnokságon. Milák Kristóf a 200 méteres férfi pillangóúszás döntőjében,1:56.77-el lett első, három tizedet verve a második helyen célba érő bolgár úszóra. A péntek esti döntőkben egy ezüstmedállal is gyarapodott a magyar éremkollekció, Barta Mártonnak köszönhetően, aki 200 vegyesen remekelt. Az elsőként célba csapó Gonzalez de Oliveirát diszkvalifikálták, ezért Barna állhatott fel a dobogó második fokára.

1.Tamila Hryhovna Holub (portugál), 9. Juhász Janka

4x100 méter vegyes: Oroszország (Mariia Kameneva, Margarita Driamina, Polina Egorova, Vasilissa Buinaia), 7. Magyarország (Dobos Dorottya, Olvodi Petra, Barócsai Petra, Késely Ajna)